Szanowni Członkowie Bolesławieckiej Rady Seniorów

   Na stronie Internetowej www.istotne.pl ukazał się interesujący i "na czasie" artykuł, zachęcający do wspólnego społecznego działania. Ma on na celu poprawę sytuacji ekologicznej w środowisku lokalnym, a tym samym w naszym kraju. Akcja ma charakter społeczny i ogólnokrajowy.

 

Jej autorami są Dotlenieni.org, którzy stworzyli akcję #Zielony Rekord. Tegoroczna edycja tej akcji odbędzie się 30 kwietnia 2021 r. 

 

   W informacji napisano: " Tego dnia każdy, kto chciałby zazielenić i dotlenić świat, powinien:

1) posadzić dowolną ilość roślin w pracy, domu, na działce lub ogrodzie,

2) zrobić zdjęcia przedstawiające miejsce przed i po nasadzeniu,

3) a na koniec opublikować je w mediach społecznościowych

 z hasztagiem #ZielonyRekord". 

 

   Ponadto dla lokalnej społeczności przewidziane są nagrody. W ogłoszeniu czytamy: "Mieszkańcy Bolesławca, którzy dołączą do akcji i prześlą zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Prezydenta Miasta Bolesławiec, w tym nagrody głównej - roweru".

   Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do aktywnego, szerokiego osobistego udziału oraz zaproszenie także sąsiadów, znajomych.

   Piękna, pożyteczna inicjatywa. Pozostanie wśród nas satysfakcja, zadowolenie z przyczynienia się ratowania środowiska naturalnego i poprawę stanu zdrowotnego ludności.

             

    Dziękuję za uwagę i serdecznie Państwa pozdrawiam

                                             Helena Strzelczak-Kunicka

                                             Przewodnicząca Bolesławieckiej Rady Seniorów

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.