Szanowni Członkowie Bolesławieckiej Rady Seniorów 

Dzień dobry, 

poniżej przekazuję ważne informacje, z którymi uprzejmie proszę o zapoznanie się i odwrotną odpowiedź odnośnie pkt. 2.2.1 na mój e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  :

1. Najbliższe posiedzenie Bolesławieckiej Rady Seniorów, zaplanowane jest
na 05 listopada 2021 r. o godz. 10:00 (piątek), w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta (wieżowiec). Zaproszenia wraz z tematyką posiedzenia zostaną do Państwa przesłane.

 

2. W dniu dzisiejszym odbyłam spotkanie organizacyjne z Dyrektorem BOK-MCC p. Kornelem Filipowiczem i Kierownikiem Działu Organizacji Imprez w BOK-MCC p. Dorotą Dziedzic-Lechowską, podczas którego omówiliśmy organizację obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, przypadającego w listopadzie br. Została przyjęta propozycja przesłana z mojej strony do Dyrektora BOK-MCC w zakresie zorganizowania imprezy kulturalnej, projekcja filmu - 18 listopada br.w kinie Forum lub w CIK "Orzeł"

( do Szanownego Państwa przesłałam kopię pisma e-mailem 08 października 2021 r.).

Dzisiejsze zobowiązujące ustalenia, to:

2.1.  Obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora odbędą się  18 listopada 2021 r. w sali Kina Forum.  Zaproponowana została godz. 11 lub godz. 12. Jednakże mając na uwadze korzystanie przez seniorów z obiadów abonamentowych,
tym w placówkach Senior + przy ul. Staroszkolnej i w DPS przy ul. Piastów - czas rozpoczęcia uroczystego spotkania seniorów i imprezy kulturalnej, zostanie dokładnie ustalony, po mojej konsultacji i ustaleniach z kierownictwem ww placówek. Myślę, że godz. 10:00 lub 10:30 byłaby dobrym czasem.

2.2. Propozycje odnośnie programu imprezy kulturalnej obchodów
18 listopada 2021 r.
 Dyrekcja BOK-MCC przedstawiła 2 propozycje:

2.2.1. Uroczysta projekcja wybranego filmu na podstawie przesłanej do BOK-MCC listy proponowanych przez Członków BRS np. 4 - 5 tytułów filmów, które byłyby w kręgu zainteresowania seniorów Państwa organizacji, stowarzyszeń.  

Listę tytułów filmowych jestem zobowiązana do przesłania e-mailem do BOK-MCC do dnia 22 października br. Wpływ na wybór filmu, ma dostępność do danego tytułu  filmu. Wyjaśniono również, że przypadku filmów starszej produkcji, w procedurze dostępności decydują prawa emisji filmu.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o przesłanie proponowanych przez Szanownych Państwa tytułów filmów , na mój adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 21 października 2021 r. , celem sporządzenia przeze mnie listy i  przedstawienia dyrekcji BOK-MCC, Państwa życzeń  w tym zakresie. 

2.2.2. Alternatywna propozycja. 

Dyrekcja BOK-MCC zaproponowała zamiast projekcji filmu, ciekawy, "lekki" spektakl teatralny na żywo pt. "Dwoje w dziwnych czasach" w reż.
p. Anety Ćwieluch, w wykonaniu młodych aktorów Teatru "Przyszli i wyszli".
Sztuka wg prozy, której autorką jest wnuczka Lwa Tołstoja. 

3.  W kasie Kina Forum od 19 października br.  do odbioru są wejściówki na imprezę kulturalną w dniu 29 października 2021 r. pt. Noc napoleońska".

Zapotrzebowanie na wejściówki, (ile?) dla Członków stowarzyszeń, organizacji senioralnych, należy podać Kierownikowi Działu Imprez w BOK-MCC  p. Dorocie Dziedzic-Lechowskiej. Pani Kierownik dzisiaj osobiście kontaktowała się z Państwem telefonicznie w tej sprawie.  

4. Kino dla Seniora.     

W "Kinie Forum BOK-MCC powstał Filmowy Klub Seniora. Jak napisano" to nowa pozycja w repertuarze bolesławieckiego Kina Forum, dedykowana dojrzałej publiczności"  (dla osób 60 +). Seanse w godzinach przedpołudniowych. Dzisiaj, 19.10.2021 r. o godz. 11:30 miał miejsce pierwszy seans. Seanse biletowane w cenie 14 zł, wg dnia dzisiejszego. Dyrekcja BOK-MCC serdecznie Państwa zaprasza, do korzystania z tak ciekawej oferty Kina Forum. Bolesławiecka Rada Seniorów dziękuje za poszerzenie repertuaru kinowego i dostosowanie godzin projekcji do możliwości seniorów. 

5. Teatr z Wałbrzycha.

28 października 2021 r. o godz. 18,  w Kinie Forum zagości wałbrzyski Teatr ze sztuką "Pilnie kupię biografię". Cena biletu 10 zł. Serdecznie Państwa zapraszam do skorzystania z oferty teatralnej, która przedstawia interesującą historię wałbrzyskiej porcelany. 

Dziękuję za uwagę. 

                                Z wyrazami uszanowania i najlepszymi życzeniami z okazji obchodów 20 października Europejskiego Dnia Seniora i zbliżającego się 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora,

                                                 Helena Strzelczak-Kunicka

                      Przewodnicząca Bolesławieckiej Rady Seniorów IV kadencji

                                

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.