Tematem przewodnim II Kongresu będzie „Powszechność gminnych Rad Seniorów w Polsce”. Spotkanie przedstawicieli rad seniorów z całego kraju będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń i wypracowanych lokalnie rozwiązań. W jednym miejscu spotkają się starsze rady, już nieco okrzepłe w swojej działalności, jak i te, które dopiero zostały powołane, aby skupić się na najważniejszych sprawach i problemach seniorów. II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów gościć będzie także parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, samorządowców i naukowców.

 

Każde środowisko senioralne ma swoje indywidualne potrzeby i powinno mieć swój głos w dyskusji nad kształtowaniem rozwiązań dla seniorów. Tematem przewodnim naszego kolejnego spotkania będzie upowszechnienie rady seniorów, tak aby każda gmina posiadała grono faktycznych reprezentantów lokalnych środowisk senioralnychmówi Marian Antoni Krzewiński, rzecznik prasowy OPoWRS (Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów).

Na II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów zapraszają Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski – oraz Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów. Kongres odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17), w środę 7 marca 2018 o godz. 10.00.

 

Deklaracja przystąpienia do Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów|

Program II Ogólnopolskiego Kongresu Rad Seniorów

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.